Lajme

Sulmohet me kallash QTA-ja që u hap dje në Vaganicë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
6:06 / 1 Dhjetor 2020

Para pak minutash, është sulmuar me kallash marketi QTA në lagjen Vaganicë.”Jepi zë” ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes ku po gjenden Policia.

Rastin e kanë konfirmuar për “Jepi zë” Policia e Rajonit të Mitrovicës, por duke mos dhënë detaje.

Dëshmitarët thonë se janë ndjerë disa krisma arme dhe personat e dyshimtë janë larguar me shpejtësi.Ndryshe, kjo pikë e QTA u hap sot dhe janë punësuar 12 persona.

https://www.facebook.com/jepize02/videos/759586767964604/