Saturday, January 22, 2022

Superliga rikthehet me derbin e zjarrtë Gjilani-Drita

Skuadra elitare do të rikthehen këtë fundjave me ndeshjet e javës së 15-të, raporton RTKLive.com.

Padyshim se ky vikend parashikohet të jetë i ‘nxehtë’ pasi që do të luhet derbi më i madh, derbi që i kalon kufijtë, derbi lokal Gjilani-Drita.

Tashmë FFK ka publikuar edhe zyrtarët e kësaj xhiro. Arbitri Dardan Çaka do të gjykojë derbin Gjilani-Drita, takim ky që luhet të dielën pasdite.

Kjo xhiro do të hapet nesër pasdite me duelin Besa-Prishtina, takim ky që luhet në Pejë.

Të dielën krahas derbit Gjilani-Drita, do të luhet edhe përballja Feronikeli-Trepça ’89, derisa kjo xhiro do të mbyllet të hënën pasdite me përballjet Ballkani-Arbëria dhe Drenica-Llapi. 

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm