Fun

“Superpiloti”, parkon avionin me defekt në autostradë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
8:17 / 7 Dhjetor 2020

Mediat britanike kanë publikuar videon për t’u duartrokitur të një piloti në Minnesota që arriti të ulë avionin e tij në mes të një autostrade shumë të frekuentuar.

Piloti 52-vjeçar u detyrua të ulë avionin e tij me një motor të llojit “Bellanca Viking” pas një defekti dhe goditi vetëm një makinë që po kalonte në autostradë në atë moment.

Pamjet janë shpërndarë nga Departamenti i Transportit në Minnesota dhe në to mund të shohësh saktësinë e pilotit që e fut avionin në mes të makinave që lëviznin.