Lajme

Top 10 më të votuarit e 14 shkurtit

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
12:23 / 4 March 2021

Pas rezultateve të zgjedhjeve parlamamentare që u mbajtën me 14 shkurt të këtij viti, tanimë dihet edhe numri që mori secili kandidat, e që më e votouara doli të jetë Vjosa Osmani me 300.788 vota.

Nga top 10 më të votuarit 8 i takojnë LVV, 1 LDK dhe 1 PDK.

1 Vjosa Osmani 300.788         LVV

2 Glauk Konjufca 200.641       LVV

3 Arben Vitia 107.813           LVV

4 Enver Hoxhaj 100.518         PDK     

5 Donika Gërvalla 71.720        LVV

6 Avdullah Hoti 69.640          LDK

7 Vasfije Krasniqi 60.855        LVV

8 Mimoza Kusari-Lila 53.563    LVV

9 Avni Dehari 51.116            LVV

10 Armend Muja 44.073         LVV

Foto nga Telegrafi.