Monday, January 17, 2022

Tottenham është i interesuar të nënshkruajë me përfaqësuesin anglez

Tottenham Hotspur ka shprehur interesim për të transferuar lojtarin e Southampton, sulmuesin Danny Ings.

The Sun raporton se Ings ka ambicie më të mëdha në karrierën e tij sesa të luajë për Southampton, e tani interesim i Spurs mund të thotë diçka.

Në këtë sezon, Ings ka qenë njëri ndër lojtarët më të mirë në Ligën e Anglisë, i cili ka shënuar shtatë gola pas 13 paraqitjeve, shkruan lajmi.net.

Kështu, Tottenham po interesohen shumë për lojtarin dhe dëshiron t’i jap mundësi që anglezi të zhvillojë ndeshje edhe në Ligën e Kampionëve.

Pasi Carlos Vinicius u largua nga Spurs në formë huazimi drejt Benficas, i hap rrugët 28 vjeçarit që të bashkohet me ta.