Sport

UEFA, prezanton topin e ri të UEFA Champions League

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:03 / 16 February 2021

Adidas Finale Istanbul është emri i topit zyrtar të ndeshjes finale të UEFA Champions League 2019/2020 në Stamboll.

Topi përfundimtar i Champions League 2021 sjell një dizajn të qartë në të bardhë, argjend dhe portokalli. Grafiku i hollë i Adidad Finale Istanbul 2021 shfaqet brenda paneleve të argjendta dhe yjet përshkruhen me të zeza.

Të gjitha logot në topin përfundimtar të Ligës së Kampionëve 2021 Adidas kanë ngjyrë të ndritshme portokalli, vitet dhe qytetet e të gjitha ndeshjeve të mëparshme finale shfaqen brenda vija portokalli në krye.