Roze

Vajza e Lutfi Hazirit ndjek hapat e babait, lajmërohet nga zyrat e LDK’së

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
9:46 / 5 February 2021

Vajza e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirit, është duke i ndjekur hapat e babait, raporton Gazeta Express.

Ajo shpesh herë shihet duke marrë pjesë në tubime të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe në zyrat e tyre.

Njëjtë ka vepruar edhe dje gjatë ditës, kur është lajmëruar përmes disa fotografive nga zyrat e LDK’së.

Kënga studimet i ka kryer në Universitetin e Schefild’it në Selanik.

Ajo numëron 23 mijë ndjekës në “Instagram”, ndërsa shpesh herë është në vëmendje të mediave rozë për shkak të formave të trupit saj.