Lajme

Vazhdon rënia e temperaturave, ky do të jetë moti sot dhe nesër

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
6:54 / 2 Dhjetor 2020

Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, dy ditët në vijim nuk pritet të ketë reshje të shiut apo të borës, por temperaturat minimale pritet të bien deri në -7 gratë.

Temperatura më e lartë e ditës pritet të shkojë deri në 7 gradë Celcius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius. Do të fryjë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në parashikimin e IHMK-së.