25.8 C
New York

Vdes aktori i njohur Luran Ahmeti, i njohur si profesori i historisë tek ” O sa mirë “

Published:

- Advertisement -

Ka ndërruar jetë aktori i njohur shqipëtarë nga Maqedonia e Veriut, Luran Ahmeti në moshën 46 vjeçare. Luran Ahmeti ishte i shtrirë prej disa ditësh në klinikën infektive në Shkup pasi ishte diagnostifikuar pozitiv me Covid-19, dhe nuk mundi ta mposhtë sëmundjen.

Ai la pas bijën, bashkëshrten, motrën dhe prindërit si dhe një karrierë të madhe artistike.

- Advertisement -

Ai për publikun tonë u bë i njohur si profesori i historisë në serialin “ o sa mirë”, rol ky që e bëri mjaft të dashur për publikun tonë. Ai gjithashtu ishte edhe pjesë e kinematografisë turke ku luajti në serialin më të famshëm turk “ Lugina e Ujqërve”.

Artikuj të ngjashëm

Artikujt e fundit