Tuesday, January 18, 2022

Vdes mesuesi nga Runiku i Skënderajt

Ka ndërruar jetë, Fazli Kajtazi nga fshati Ternovë e Komunës së Skënderajt i cili për shumë vitë ishtë mesues i shkollës fillore “Migjeni“ në Klladernicë. I ndjeri i shërbeu arsimit mbi 30 vite, shkruan rajoni.org.

Fazliu ishtë një mesues i vyeshm, njeri i mirë e me plotë vyrtyte të mira.

Lajmin për vdekjen e Fazliut, e ka bërë të ditur, Agron Kajtazi, asamblist i kuvendit komunal të Skenderajt, shkruan rajoni.org.

Varrimi i të ndjerit bëhet të shtunën me 22 maj, në varrezat e qytetit në Prishtinë.


Postimi i plotë:

Sot fshatit tonë, ju shua edhe një dritë.
Një mesues i vyeshem, njeri i mirë e më plotë vyrtyte të mira dhe mergimtar qe 30 vite.
Po ja qe jeta nuk është e pakufijshme.
E ne mbetemi në kujtimet më të mira për të, për të gjitha kontributet, dashurin dhe zgjuarsin e tij.
Qoft i paharruar kujtimi per ty mesues Fazli Kajtazi.
Shpirti yt, u bëft dritë.