Lajme

Vëllai i Butës ishte i plagosur në kokë disa orë para se të kryente vrasjen, dëshmitari zbulon detaje tronditëse

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:40 / 28 Maj 2022

Agon Zhinipotoku, qytetar nga Ferizaj, ka treguar se disa orë pasi të ndodhte vrasja e ka parë Qëndrim Januzin të plagosur në kokë.

Sipas tij Januzin e ka parë rreth orës 19:30 dhe të njëjtit i kishte thënë të shkoj në emergjencë.

I njëjti thotë se e ka lajmëruar policinë për këtë rast, por policia nuk ka reaguar.

Qëndrim Januzi është arrestuar nga Policia pasi i njëjti dyshohet se ka vrarë 30-vjeçarin Gazmend Hyseni.

Më poshtë lexoni postimin e Agon Zhinipotoku:

Të tjera