Lajme

Video e rrallë e Nasim Haradinajt në luftë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
10:43 / 31 January 2021

Nasim Haradinaj si shumë shqiptarë të tjerë kishte ardhur nga mërgimi për tu bashkuar me luftën e UÇK-së.

Për Haradinajn ka fjalë të mirë nga të gjithë ata që e kanë njohur në luftë, duke u shquar për guximin që ka pasur.

Në një video të rrallë që daton nga prilli i vitit 1999, Nasim Haradinaj shihet në frontet e luftës në Koshare me bashkëluftëtarët e tij.

Nasim Haradinaj bashkë me disa udhëheqës të UÇK-së tani është në paraburgim në Hagë, pasi Gjykata Speciale e arrestoi më 25 shtator të vitit të kaluar, ai akuzohet për kryerjen e veprave penale kundër administrimit të drejtësisë, konkretisht për pengim të personave zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare, për frikësim të dëshmitarëve, për hakmarrje dhe për shkelje të fshehtësisë së procedurës.

Për ta parë videon, klikoni KËTU.