Friday, January 21, 2022

Zgjedhja e parë për Arsenalin është Allegri

Arsenal nuk po kalon aspak një momentë të mirë n kampionat.

“Topçinjtë” nuk fitojnë prej disa ndeshjesh dhe renditen në vend të 15-të pas 13 javësh të luajtura deri më tani në Premier League.

Këto rezultate negative kanë bërë që drejtuesit e Arsenal të mendojnë largimin e trajnerit Arteta e tashmë kanë “shënjestruar” një tjetër trajner.

Bëhet fjalë për Massimiliano Allegrin që pas largimit nga Juventusi është pa skuadër.

Trajneri italian është në pritje të një ofertë të re dhe pak ditë më parë shprehu dëshirën për të trajnuar në Premier League.

Në rast largimi të Arteta, Allegri do të jetë pasuesi i tij te Arsenal.