Monday, January 17, 2022

Zyrtare: Mërgim Berisha firmos me gjigantin turk

Futbollisti kosovar, Mërgim Berisha sot dhe zyrtarisht ka firmosru kontratë me klubin e madh turk, Fenerbahce.

Fenerbahce më në fund gjeti golashënuesin që po kërkonte, që nga largimi i ‘bomberit’ kosovar, Vedat Muriqit

Klubi turk ka arritur një marrëveshje me Mergim Berishën, i cili luan për Salzburg.

Por Feneri nuk u ndal me kaq, ata transferuar edhe një tjetër lojtar gjerman, Max Meyer.