Lajme

Zyrtari i PDK-së: S’mund të bëhen reformat në parti nga saunat e Emeraldit e nga vilat në Brezovicë!

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
4:24 / 21 March 2021

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli ka thënë se është momenti për ta vendosur partinë në rrugën e reformave, shkruan Indeksonline.

Ai shtoi se gabimet politike duhen të largohen më së largu në vjeshtën e këtij viti.

Nuk mund të bëhen reformat në parti as nga saunat e Emeraldit e as nga vilat në Brezovicë“, shtoi ai.

Postimi i plotë:

Është momenti jonë për ta vendosur partinë në rrugën e reformave, përndryshe çdo përpjekje për të ruajtur status quon dhe për të kaluar në heshtje atë që na ndodhi ne shkurt, është gabim i madh politik, dhe kjo do të vërtetohet më së largu në vjeshtën e këtij viti. Nuk mund të bëhen reformat në parti as nga saunat e Emeraldit e as nga vilat në Brezovicë.