SPORT

Kur Mesi kap topin, dëgjohet në fushë: ‘Rrëzoje me shkelma’

Alfred Shrojder, ndihmësi i Ronald Koeman në pankinën e Barcelonës, ka mbetur i mahnitur nga ajo që sheh aktualisht te katalanasit. Edhe pse skuadra kritikohet...

Futbollisti i Wolves dje bëri huqjen e shekullit

Aston Villa dhe Wolves u përballën dje mes vete në kuadër të javës së 27-të në Premierligën angleze. Ndeshja përfundoi ashtu siç nisi, pa gola...

Kaltër apo kuq, si do të vishet Manchesteri? Derbi anglez Manchester City – Manchester United

Si do të vishet Manchesteri sonte do ta marrim vesh nga ora 17:30, ku do të luhet derbi i qytetit, ai në mes Manchester...

Ibra kthehet tek kombëtarja e Suedisë për ndeshjen ndaj Kosovës

ëtë sezon, Zlatan Ibrahimovic është më në formë se kurrë më parë. Autori i 16 golave në 20 ndeshje me Milan, Ibra mund të...

Superliga sjell dy duele interesante, Prishtina-Peja ndeshja kryesore

Sot do të zhvillohen dy duele interesante në kuadër të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në Basketboll. Superliga e Kosovës në basketboll sjell...

Feronikeli do jetë nikoqir i Dritës në ndeshjen e sotme të Superligës

Superliga e Kosovës në futboll do sjell një duel mjaft interesant në kuadër të xhiros së 23-të. Feronikeli kërkon të lë anash humbjet dhe formën...

MAGAZINA

Burri i Afërdita Demakut për pak t’ia djegte asaj fustanin

Afërdita Demaku vazhdon të mbetet përherë e pëlqyera e publikut për sa i përket muzikës popullore. Këngët e saj pëlqehen jashtë mase pasi që çdo...

Moderatoren kosovare e bëjnë ‘horë’ në emision, faqen pornografie ia thonë si kompani e sigurimeve

Ajo nuk e dinte që ekziston faqja pornografike ‘Brazzers’. E kur e shpjegonte një fotografi që ishte bërë virale në Kosovë, në lidhje me këtë...

Erjona Sulejmani djeg rrjetin topless/ ‘Kush është fatlumi’, ja si i përgjigjet modelja, ndjekësit

Modelja Erjona Sulejmani është shumë aktive në rrjete sociale. Ajo publikon herë pas herë foto provokative ku komente nga ndjekësit e saj të cilët janë...

Pyetet pse nuk bën dasmë me Gencin, Eni befason me përgjigjen

Eni Koçi tregoi pse nuk bënë dasmë me Gencin. Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj ka kohë që janë në lidhje dashurie dhe që bashkëjetojnë së...

Drake është arsyeja e ndarjes së Kim dhe Kanye?

Gjatë muaji shkurt, Kim Kardashian bëri kërkesë për divorc nga Kanye West në gjykatë, duke i dhënë fund martesës së tyre prej një dekade....

Kika shpall kandidaturën për kryetar të Pejës

Autori i programit ‘It’s my love’, Kreshnik Husaj, i njohur për publikun si Kika, disa herë e ka provuar vetën edhe në politikë. Ai madje...

FUN

E mbani mend Borëbardhën? Ja si duket ajo pas 48 vitesh!

Zeynep Degirmencioglu quhet aktorja e cila ka luajtur rolin e Borëbardhës në filmin me të njëjtin titull në vitin e largët 1970 dhe Hirushen...

Zogu më i moshuar i botës, çel vezën në moshën 70-vjeçare

Albatrosi i njohur me emrin ‘Wisdom’ (Dituri), zogu i egër më i moshuar i botës, ka çelur vezën e saj në moshën 70 vjeçare. Albatrosi...

Të zhdukur nga hartat e 100 viteve të fundit, zbulohen aksidentalisht tunelet misterioze

Pranë një manastiri të shekullit të 12-të në Tintern, Uells, aksidentalisht u zbulua një rrjet misterioz tunelesh. Disa punëtorë po lëviznin një shtyllë elektrike dhe...

44 specie gjitarësh përveç njerëzve mund të infektohen me Covid

Dhjetëra gjitarë, përfshirë kuajt, delfinët dhe dhitë mund të infektohen me SARS-CoV-2, virusi që shkakton Covid-19, zbulon një studim i ri. Studiuesit kinezë analizuan qelizat...

Pse në mëngjes kemi më pak kliogramë?

Nëse jeni peshuar në mëngjes me siguri keni vënë re se peshoni më pak se pesha juaj normale. Pastaj në mbrëmje, nëse peshoheni sërish...

Shkretëtira e Bardhë, peizazhi i jashtëzakonshëm i Egjiptit

Egjipti, vendi i njohur për piramidat dhe për vendpushimet luksoze si në Mesdhe ashtu edhe në Detin e Kuq, shpesh neglizhohet për një nga...

RAJONI TV

Pamje pa koment/Kur u bë zhvarrimi i familjes Jashari, ja si Gërxhaliu e puth kafkën e komandantit legjendar

Arsim Gërxhaliu, drejtor i Institutit të Mjekësisë Ligjore, në një dokumentar të televizionit publik që ka të bëjë me zhvarrimin e familjes Jashari, shihet...

Fjalimi emocionues i vajzës së Adem Jasharit në vitin 1998 para UÇK-së

Ajo nuk kishte disa muaj që kishte humbur gjithë antarët e familjës në një përballje të ashpër me forcat serbe. Por kjo nuk e kishte...

Pamje nga varrezat e Jasharajve pak ditë pas çlirimit të Kosovës

Sot bëhet 23 vjet nga dita kur nisën luftimet në Prekaz mes forcave serbe dhe familjes Jashari. Për tre ditë rresht, komandanti i UÇK-së Adem...

Flet shoku i klasës së Hamëz Jasharit, tregon takimin e fundit me të

Haradin Meha i afërt i Tahir Mehës, ka folur sot nga Prekazi në një lidhje direkte për emisionin e mëngjesit #gjesi, raporton Gazeta Express. Meha...