Home Lajme

Lajme

A po ndryshohen masat anti-COVID?

Drejtori ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi ka deklaruar kryetarët e komunave kanë konstatuar se numri i të testuarve gjatë ditës...

453 persona pozitiv dhe 206 të shëruar nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të funditjanë kryer 3680 testime, ndërkaq 453 persona kanë rezultuar pozitiv, 206 janë të shëruar dhe 4 raste të vdekjes, bën...

Habit polici në Mitrovicë, i bën foto një femre në mes të rrugës

Një polic në Mitrovicë ka bërë një gjest interesant. Ai është parë në sheshin e qytetit duke i bërë fotografi një femre me telefon. Ndonëse ky...

Ish-deputetet që mbetën jashtë Kuvendit

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Lëvizja Vetëvendosje fitoi bindshëm zgjedhjet duke dalë e para me mbi 47% të votave, e pasura nga PDK-ja me...

Skenderaj/Prishet shtrati i lumit Klina

Shirat që na përcollën javëve të kaluara si duket përpos vërshimeve dhe dëmeve që kanë shkaktuar, kanë vënë në pahë edhe punën në shtratin...

Pamje të rralla nga varrimi i 24 civilëve të vrarë në Likoshan e Çirez

Sot bëhen 23 vjet nga fillimi i luftës në Kosovë, e cila kishte nisur në fshatrat e Drenicës, Likoshan dhe Çirez, ku te vendi...

Vdes ish-ushtari i UÇK-së nga Rogova e Hasit

Ka vdekur sot veterani dhe ish-ushtari i UÇK-së, Hazer Hoti.  Hoti ishte kyçur në radhët e UÇK-së në marsin e vitit 1998 në shtabin lokal...

Në Drenas nesër s’do të ketë ujë 10 orë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se qyteti i Drenasit do të mbetet pa ujë të pijshëm nesër, raporton Express. Arsye për këtë janë...

Drenicakut i vidhet vetura në oborr të shtëpisë

Gjatë ditës së djeshme, një qytetar nga fshati Polluzhë i Drenasit është ankuar në Polici se i është vjedhur vetura VW Pasat në garazhdë...

Sulm seksual ndaj 3 të miturave në Prekaz

Në Prekaz të Poshtëm të Skenderajt, të shtunën ka ndodhur një sulm seksual, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali ka mësuar prej burimeve se janë sulmuar seksualisht...

Llapushnik, gjen granatën e dorës në oborr

Një person derisa ishte duke punuar në oborrin e tij në fshatin Llapushnik të Drenasit, kishte vërejtur një mjetë të dyshimtë. Gazeta Sinjali mëson nga...

Nga Kujtesa e ditës 28 shkurt 1998

Izet ABDYLI 23 VITE PAS NGA KUJTESA E DITËS 28 SHKURT 1998 Brahim Ajeti, vëllau më thoshte: : Ishalla nuk më del shpirti pa luftu me shka. Sheremet...

Most Read