Home Lajme

Lajme

“Çika më vdiq në ditë Bajrami”, rrëfimi prekës i të moshuarës për shtatë fëmijët e vdekur

Elefete Maxhuni nga Komuna e Vushtrrisë që njihet si Duda, është ajo që e mban familjen me punën e saj, ajo merret me punë...

Uebfaqja e famshme e statistikave: Kosova në fund të pusit!

Kosova ka ngelur e fundit në listën e shteteve sa i përket vaksinimit. Deri tash vendi është furnizuar vetëm me vaksina të dhuruara përmes...

Qentë e Policisë së Kosovës trajtohen si VIP-a: Konsumojnë mishin më të shtrenjtë në treg

Policia e Kosovës, pritet të shpenzoj hiq më pak se 44 mijë euro për të ushqyer qentë. Kjo bëhet e ditur në Prokurimin Publik, derisa ushqimi...

Po kontrabandonte emigrantë, i dyshuari aksidentohet në Drenas e më pas ik nga vendi i ngjarjes

Njësitë policore në Gllogoc kanë tentuar që të ndalojnë një veturë me targa vendore, por drejtuesi i veturës kishte refuzuar të ndalonte. Pak më vonë...

Viti 1999, koha kur palestinezët protestonin në përkrahje të Kosovës

Një protestë në përkrahje të Kosovës ishte organizuar në Bregun Perëndimor në vitin 1999. Në këtë protestë ishte djegur flamuri i ish-Jugosllavisë, ndërsa demonstruesit i...

165 zotime në mes ideales dhe të pamundurës

Instituti EPIK ka vazhduar traditën e de-konstruktimit të programeve të qeverive nga gjuha abstrakte dhe teknike e tyre në infografikat e qarta, të matshme...

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

08:00Infermieri Enlirat Duraku dorëzon kërkesat për pagesën e ndërrimit të natës për infermierë tek institucionet e vendit, ndërsa pas dorëzimit të kërkesave mban konferencë...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se fillimi i javës sjell mot shumë të ngrohtë e kryesisht me diell. Ndërsa, të mërkurën pritet rënie e...

Gjendet bretkosa gjigante, fotot “pushtojnë” menjëherë rrjetin

Fshatarët në Ishujt Solomon kanë mbetur të shtangur kur kanë gjetur një bretkosë gjigante të fshehur në shkurre. Jimmy Hugo, 35 vjeç, ishte duke gjuajtur...

Sekondat e fundit të jetës së 27-vjeçarit, para se të qëllohej me plumb në gjoks nga miku i ti, shokët e tjerë qeshehin

Gazetari i Report Tv, Sokol Dema ka siguruar videon e momenteve të fundit të jetës së 27-vjeçarit Mehmet Qema, i cili u vra mbrëmë...

Misteri i fshatit shumë pranë Kosovës: Lindin vetëm fëmijë të kuq dhe u vihen emra të çuditshëm

Në fshatin përrallor të Štava, mbi të cilin ngrihet Panči vev vrh me krenari, dhe poshtë së cilës është Lukovska Banja me burime të...

Shkolla e Izbicë në gjendje të mjerushme!

Në fshatin Izbicë të Skënderajt është dëmtuar shkolla e fshatit. Në disa foto të shpërndara nga faqja "Skenderaj qyteti im" shihet gjendja në të cilën...

Most Read