E enjte, 30 Maj, 2024

Këta janë dy të dyshuarit në Skenderaj qe u ndaluan nga policia, u gjetën armë në veturë

Sot me datë 03.03.2022 rreth orës 01:00, policia në Skenderaj gjatë një pike kontrolle ka ndaluar një automjet dhe gjatë kontrollit të personave, tek dy personat që ishin në atë automjet kanë gjetur nga një armë, shkruan portali rajoni.org.

Armët ishin të llojit pistoletë dhe gjithashtu kishin edhe municion. Të dyshuarit: Sh.M dhe L.J, 33 vjeçar, janë arrestuar dhe shoqëruar në Stacionin policor.

Armët janë konfiskuar dhe do procedohen në cilësinë e provave materiale ndërsa të dyshuarit pas intervisitimt me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt ndërsa ndaj tyre është iniciuar rasti për veprën penale ,,Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”/Rajoni.org/

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer