Saturday, January 22, 2022

Moti sot në Kosovë

Në mëngjes parashihet mjegull e radiacionit, si pasojë e rënies së temperaturave gjatë natës dhe insolacionit gjatë ditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga verilindja, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.