LATEST ARTICLES

Një 22 vjeçare rrëmbehet në pikë të ditës në Pejë

Një vajzë 22-vjeçare është rrëmbyer në rrugën “Ramë Geci” në qytetin e Pejës në mes të ditës. Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se...

Pamje madhështore: Paragllajdistët fluturojnë mbi kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz

Dy paragllajdistë kanë fluturuar sot mbi kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Ky aktivitet është pjesë e festimeve të sotme për Ditën e Flamurit, daljen...

Ankohet shefi i Skenderajt: Ka dështuar shteti me Kullat e familjes Jashari

Për kryetarin e komunës së Skenderajt është absurde se si shteti 21 vjet pas luftës, nuk ka arritur ende të bëjë konservimin e kullave...

Publikohen disa fotografi të rralla të Adem Jasharit, shihet i veshur kuq e zi

Në rrjete sociale janë publikuar disa fotografi të komandantit legjendar, Adem Jashari, ku shihet i veshur kuq e zi. Komandanti legjendar Adem Jashari sot po...

Chelsea i futet garës për nënshkrimin e Messit

Lionel Messi pa dyshimin më të vogël, do të jetë emri më i përfolur i verës së ardhshme në tregun e transferimeve. Gjashtë herë fituesi...

“Dardanët” sot luajnë një nga ndeshjet më të rëndësishme

Kombëtarja e Kosovës në basketboll sot e zhvillon një nga ndeshjet më të rëndësishme. Dardanët do të përballen me Islandën, në takimin që zhvillohet në...

Eriksen me valixhet gati, Arsenali gati ta rikthejë në Londër

Aventura e Christian Eriksen me fanellēn e Interit është drejt fundit dhe kjo është konfirmuar jo vetëm nga marrëdhënia e tij e ftohtë me...

Përse u zhduk peshkaqeni më i madh në histori

Peshkaqeni më i madh në histori, i njohur ndryshe me emrin Megalodon, jetoi rreth 25 milionë vjet më parë. Kjo lloj gjallese në dallim...

Rrugët e Buenos Aires kaplohen me ngjyrat e pemës Jacaranda

Shumë bulevarde dhe rrugë të Buenos Aires që janë të kapluar me një numër të madh të pemëve të lashta, parqe të gjera dhe...

Hoti: Sot ditë feste për gjithë shqiptarët

Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrat Tahiri e Selmanaj, ka bërë Homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”në Prekaz, homazhe te monumenti i heroit...

Most Popular

Habit moderatorja shqiptare: Shkova të hiqja fëmijën, nuk i thashë bashkëshortit

Moderatorja Gerta Gixhari ishte e ftuar së fundmi në "Glamour Zone", me Ester Bylykun. Gjatë intervistës, ajo rrëfeu shumë të pathëna të jetës profesionale dhe...

Edhe pse 55 vjeç aktorja nuk heq dorë nga bikini

Aktorja dhe biznesmenia 55 vjeçare britanike Liz Hurley,  që ka krijuar linën e saj të rrobave të banjës ‘Elizabeth Hurley Beach’ nuk humbet rastin...

Interi fiton dhe i ofrohet vetëm dy pikë kreut të tabelës

Pas humbjes së rëndë në Ligën e Kampionëve kundër Real Madridit, Interi i drejtuar nga trajneri Antonio Conte e ka ri-gjetur fitore në kampionat...

Përleshje me armë dhe sopat në mes të rrugës në Veternikë

Një rrahje mes dy personave ka ndodhur para pak çastesh në mes të rrugës në Veternik. Gazeta Insajderi, ka gjiruar përleshjen e këtyre dy personave,...

Recent Comments