LATEST ARTICLES

Chelsea i futet garës për nënshkrimin e Messit

Lionel Messi pa dyshimin më të vogël, do të jetë emri më i përfolur i verës së ardhshme në tregun e transferimeve. Gjashtë herë fituesi...

“Dardanët” sot luajnë një nga ndeshjet më të rëndësishme

Kombëtarja e Kosovës në basketboll sot e zhvillon një nga ndeshjet më të rëndësishme. Dardanët do të përballen me Islandën, në takimin që zhvillohet në...

Eriksen me valixhet gati, Arsenali gati ta rikthejë në Londër

Aventura e Christian Eriksen me fanellēn e Interit është drejt fundit dhe kjo është konfirmuar jo vetëm nga marrëdhënia e tij e ftohtë me...

Përse u zhduk peshkaqeni më i madh në histori

Peshkaqeni më i madh në histori, i njohur ndryshe me emrin Megalodon, jetoi rreth 25 milionë vjet më parë. Kjo lloj gjallese në dallim...

Rrugët e Buenos Aires kaplohen me ngjyrat e pemës Jacaranda

Shumë bulevarde dhe rrugë të Buenos Aires që janë të kapluar me një numër të madh të pemëve të lashta, parqe të gjera dhe...

Hoti: Sot ditë feste për gjithë shqiptarët

Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrat Tahiri e Selmanaj, ka bërë Homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”në Prekaz, homazhe te monumenti i heroit...

Bëhen homazhe para shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari

Mëngjesin e sotëm, kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, humanistin Halil Krastrati, kampionin e boksit, Haxhi Krasniqi dhe nënkryetarin Nuredin Lushtaku kanë bërë...

Arta del pa grim me nënën për kafe

Arta Bajrami nuk ka eksperimentuar vetëm me muzikën, por edhe me stilin dhe mënyrën e grimimit. Arta, gjithmonë ka qenë dukshëm më eksperimentuese kur ka...

Gold AG dhe Ermira bëhen prindër për herë të parë

Gold AG dhe Ermira bëhen prindër për herë të parë Reperi Gold AG dhe bashkëshortja e tij, Ermira Shkodra, janë bërë prindër për herë të...

Ganimete Musliu tregon nëse është në lidhje dashurie

Deputetja e PDK’së Ganimete Musliu së fundi ka dhënë detaje edhe nga jeta e saj private. E ftuar në emisionin ‘Natën me Fatmir Spahiun’ ajo...

Most Popular

Edhe në Skenderaj po zbatohet “ora policore” (FOTO)

Që nga dita e djeshme edhe komuna e Skenderajt i’u është nënshtruar masave të reja rreth lirisë së lëvizjes nga Qeveria e Kosovës. Njësoj si...

Mblidhet nëndega e PDK-së në Drenas – nuk respektohen masat anti-pandemi (FOTO)

Sonte është mbledhur nëndega e Partisë Demokratike të Kosovës në Arllat. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci. Në llogarinë e...

Osmani ndanë “Urdhrin e Lirisë” për Rifat Jasharin

Rifat Jasharit i është ndarë Urdhri i Lirisë nga U.D e Presidentit, Vjosa Osmani. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi një...

Sylejman Selimi deklarohet për herë të parë për Specialen, ja çfarë thotë

Ish-komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, ka thyer heshtjen lidhur me çështjen e Gjykatës Speciale. “Pas 23 vitesh, të përballesh me...

Recent Comments