Lajme

Vdes ish-ushtari i UÇK’së

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
5:40 / 27 February 2021

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hasan Sadiku, raporton Gazeta Express.

Hasan Sadiku ka qenë njëri ndër ushtarët e parë të Zonës Operative të Shalës dhe baba i dëshmorit Agim Sadiku.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarë të të ndjerit, përmes njoftimeve në Facebook.

“Ju njoftojmë të gjithë farefisin shok miq sot ndërroi jetë gjyshi Hasan Sadiku, ishalla zoti në xhehnet e ka shpërbly”, ka shkruar nipi i tij.

May be an image of 1 person dhe tekst