Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

29-vjeçarja e çon në Polici babin e saj, thotë se e sulmoi fizikisht

- Advertisement -

Çdo ditë e më shumë në Kosovë po rritet numri i rasteve të dhunës në familje. E nuk janë të rralla rastet kur fëmijët pa hezitim i denoncojnë prindërit e tyre, për të cilët thonë se ushtrojnë dhunë në forma të ndryshme, raporton Gazeta Sinjali.

Ndihmën e Policisë e ka kërkuar së fundi edhe një 29-vjeçare nga Obiliqi, e cila e ka denoncuar babain e saj për dhunë në familje.

Sinjali mëson se viktima ka deklaruar se babai e saj e ka sulmuar fizikisht duke e goditur me shuplaka dhe si pasojë ka marrë lëndime trupore, për çka edhe ka kërkuar ndihmë mjekësore në spital.

- Advertisement -

Si rezultat i denoncimit të rastit, njësitë policore kanë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Dhunë në familje’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -