Të fundit:

Drenicasi s’pranon të ndahet nga e fejuara, e kërcënon atë dhe familjen e saj

Telashet mes çifteve të cilët kanë zgjedhur që jetën...

Fadil Nura pa pikën e mëshirës i nxjerr pensionistet në ‘sokak’ [FOTO]

Pensionistet e komunes së Skenderajt, sot nuk kanë mundur...
- Advertisement -

32-vjeçari i dehur në Mitrovicë të Veriut e bën për spital vëllain e tij, ai e denoncon në Polici

- Advertisement -

Përdorimi i alkoolit po u shkakton telashe të mëdha të rinjve kosovarë, të cilët shpesh humbin kontrollin mbi veprimet e tyre, duke u bërë kështu agresivë e duke krijuar probleme, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu ka vepruar një person në Mitrovicën e Veriut, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht vëllain e tij më të madh.

Sinjali mëson se e gjitha ka ndodhur në shtëpinë e tyre, kur i dyshuari në gjendje të dehur ka hyrë në dhomën e vëllait të tij dhe të njëjtin ka filluar ta rrahë duke e goditur me grushte.

- Advertisement -

Si pasojë e dhunës që përjetoi, viktima ka marrë lëndime trupore, për çka ka kërkuar ndihmë mjekësore në spital. Ndërkohë rastin e ka denoncuar edhe në Polici.

I dyshuari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor, ku është intervistuar nga hetuesit lidhur me rastin.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që 32-vjeçari të hetohet në liri nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Lëndim trupor’.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -