E shtunë, 22 Qershor, 2024

A do t’a sfidoj Ramiz Lladrovcin? flet për rajonin Petrit Hajdari

Portali rajoni.org dje raportoi lidhur me zhvillimet qe po ndodhin në degen e PDK’së në Drenas.

Po ashtu rajoni ka raportuar ekskluzivisht se janë dy emra qe priten t’a sfidojnë Ramiz Lladrovcin, bëhet fjale për Adnan Thaçin dhe Petrit Hajdarin.

Rajoni ka kontaktuar Petrit Hajdarin për t’a pyetur se a do të kandidoj për të parin e PDK’së në Drenas. I njejti në menyre diplomatike as nuk e ka pohuar e as mohuar.

“Partia Demokratike e Kosovës e ka të rëndësishme sidomos fjalën e dytë të emrit të saj, pra demokratike. Demokracia është veç tjerash edhe procedurë e afat. Përderisa nuk janë shpallur zgjedhjet dhe nuk jemi në proces zgjedhor, nuk ka asgjë në këtë drejtim”, u pergjigj Hajdari shkurt për portali rajoni.org.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer