E hënë, 26 Shkurt, 2024

Bekim Haxhiu me bashkëvendas bëjnë homazhe të varri i Naim dhe Shemsedin Haxhiut në Ternavc

Bekim Haxhiu bashkë me shokë e familjarë të dëshmorëve kanë bërë homazhe te varret e Naim dhe Shemsedin Haxhiut, në 25-vjetorin e rënies heroike të tyre, shkruan portali rajoni.org.

Haxhiu tha se se veprat e tyrë për çlirimin e Kosovës nuk do të vdesin kurrë.

“Në 25 vjetorin e rënies të dëshmorëve Naim Haxhiu dhe Shemsedin Haxhiu, bëmë homazhe bashkë me familjarë të dëshmorëve, me bashkëluftëtarë, shokë, miq, duke kujtuar veprën e tyre të lavdishme heroike.
Edhe pse të rinj në moshë këta djelmosha luftuan trimërisht për lirinë që sot e gëzojmë.
Lavdi përjetësisht!”, shkroi ai.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer