E shtunë, 20 Prill, 2024

Burri ushtron dhunë ndaj gruas, në Skenderaj

Rritja e rasteve të dhunës në familje në Kosovë është bërë mjaft shqetësuese. Viktimat në shumicën e këtyre rastev janë gratë që përjetojnë dhunë nga bashkëshortët e tyre, shkruan portali rajoni.org

Kështu ka ndodhur dje në një familje në Skenderaj, ku bashkëshorti sipas një mosmarrëveshje që kishte pasur me bashkëshorten e tij, ai po dyshohet se e kishte sulmuar fizikisht atë, shkruan rajoni.org 

Viktimës i është ofruar tretmani mjekësorë dhe më pas është dërguar në strehimore.

Policia ka arritur që ta arrestojë të dyshuarin, ku më pas me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje./rajoni.org/

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer