E premte, 8 Dhjetor, 2023

Buzhala: Albin mashtruesi na i ka hup 10 vjet me sehire, e meriton me nënshkru Zajednicën edhe me ndjekë prej pushteti

Gazetari, Berat Buzhala, ka kritikuar ashpër kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, lidhur me marrëveshjen për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Buzhala ka thënë se Kurti në të kaluarën e ka ‘trullu’ popullin me përralla dhe demagogji, teksa e ka quajtur mashtrues.

Sipas tij, Kurti ia ka humbur Kosovës 10 vite dhe kjo është arsyeja përse duhet ta nënshkruaj Asociacionin dhe të largohet nga pushteti.

“Keto rrena, ky rrenc, i ka pas shite ne menyre te suksesshme, sepse fatkeqesisht qiky osht populli qe e kena. Edhe mos me pas kane Thaci, por Kurti, prape e njejta marreveshje e vitit 2013 ish arrite ne vitin 2013. Kushdo qe ish kane ne pushtet s’kish pas çare pa e pranu Marreveshjen e Rambujese, Pakon e Ahtisaarit. Kush osht ai hajvan qe ka mendu qe ne Shtepi te Bardhe jane kane tuj prite prej Kosoves me ju kallxu qysh duhet me u doke paqja ne Ballkan. Cka ka bo Albin Mashtruesi osht qe na i ka hupe nja 10 vjet me sehire. Vec per kete send Kurti e meriton me e nenshkru Zajednicen edhe me e njeke prej pushtetit”, shkroi Buzhala.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer