E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Copa Libertadores për herë të parë në duart e Flumineses

Futbollistët e klubit brazilian Fluminese, për herë të parë në histori e kanë ngritur trofeun e Copa Libertadores.

Ata e mposhtën Boca Juniorsin, me rezultat 2:1 në një përballje dramatike me Boca Juniorsin.

Llogarinë për brazilianët e hapi sulmuesi veteran, German Cano.

Rezultatin argjentinasit e barazuan me Luis Advincula, kështu duke çuar edhe ndeshjen në kohë shtesë.

Në vazhdime, zëvendësuesi John Kennedy shënoi golin e fitores përpara se ai të përjashtohej pas një kartoni të dytë.

Fluminese tani do të luajë në Kupën e Botës për Klube në dhjetor në Arabinë Saudite së bashku me kampionët e Premierligës dhe Evropës, Manchester City.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer