Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

Dëgjohen të shtëna me armë, Policia gjen gëzhojën në vendngjarje

- Advertisement -

Gjuajtjet me armë zjarri janë bërë të shpeshta në vendin tonë, duke cenuar kështu sigurinë e qytetarëve të cilët ka rast kur mund t’u rrezikohet jeta si pasojë e plumbave qorr, raporton Gazeta Sinjali.

Si pasojë e një konflikti që dyshohet të ketë ndodhur mbrëmë pak para mesnatës në lagjen Kalabria (ish-Emshir) në Prishtinë, është shkrepur edhe arma.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se disa dëshmitarë të rastit kanë njoftuar Policinë lidhur me rastin.

- Advertisement -

Sipas tyre, disa persona të panjohur kanë pasur një konflikt në rrugë dhe më pas janë dëgjuar edhe të shtënat.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore të cilët kanë gjetur dhe konfiskuar gëzhojën e cila dyshohet të jetë e armës që u përdor në rast, ndërsa momentalisht nuk ka persona të dyshuar.

Me urdhër të prokurorit të Shtetit, rasti është iniciuar ‘Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’, teksa veprimet tjera ligjore do merren posa të kapen të dyshuarit.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -