E diel, 24 Shtator, 2023

Dembele shpjegon pse vendosi të transferohej te PSG

Dembele është bërë lojtar i ri i PSG-së. Usman do të luajë për klubin kryeqytetas nën numrin e 10-të.

Në një intervistë për shërbimin e shtypit të Ligue 1, francezi shpjegoi pse vendosi të transferohej te PSG:

“Dua të fitoj trofe! Dua që tifozët dhe qyteti të jenë krenarë për ne. Është emocionuese, shpresoj të bëjmë gjëra të shkëlqyera. Më duhet të përgatitem dhe të tregoj klasën që në fillim. Shpresoj që së shpejti ta fitoj trofeun tim të parë me PSG-në.

“Është jetike për një futbollist që të ketë besimin e një trajneri. Kam folur edhe me presidentin e klubit dhe drejtorin sportiv. Më pëlqen projekti që po ndërtohet te PSG. Më pëlqen stili i lojës së trajnerit. Siç e dini, Luis Enrique preferon futbollin sulmues bazuar në zotërimin e topit. Më përshtatet shumë.”

Sigurisht, lojtari është i lumtur që kthehet në atdheun e tij:

“Si një francez që u rrit në Evreux, jo shumë larg Parisit, gjithmonë kam menduar për PSG-në. Vendosa se tani është koha e duhur për të ardhur në Paris dhe për të luajtur këtu në atdheun tim”.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer