E diel, 21 Korrik, 2024

Dhunohen seksualisht 2 vajza të mitura, vëllai i viktimës shkon t’i qërojë hesapet me të dyshuarin

Një ngjarje e trishtë dyshohet të ketë ndodhur në qytetin e Gjilanit, ku viktima janë dy vajza të mitura.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se i gjithë rasti është zbuluar pas konfliktit të vëllait të njërës prej viktimave me të dyshuarin. E gjithë zënka dyshohet të ketë ndodhur pikërisht për shkak se 19-vjeçari kishte ngacmuar dhe sulmuar seksualisht të miturën, gjë që kishte bërë që vëllai i saj të qërojë hesapet me të dyshuarin.

Në vazhdën e veprimeve hetimore është mësuar se dy vajzat e mitura të cilat kanë lidhje familjare mes vete, dyshohet se janë dhunuar seksualisht nga i dyshuari.

Me të denoncuar rastin, Policia ka ndërmarrë një varg veprimesh hetimore, duke intervistuar personat involvuar në rast, përfshirë edhe intervistimin e vajzave të mitura dhe përfaqësuesit e Qendrës për Punë Sociale.

Po ashtu njësitë policore janë vënë në kërkim të të dyshuarit, mirëpo i njëjti ndodhet në arrati dhe nuk është gjendur në lokacionin e tij.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer