E mërkurë, 17 Korrik, 2024

“Dikur lahej vetëm Radojçiç”, pamje nga liqeni i Ujmanit i mbushur me vizitorë shqiptar

Liqeni i Ujmanit është një liqe artificial i cili shtrihet në pjesën veriperëndimore të Kosovës dhe një pjesë e tij shtrihet në territorin e Serbisë.

Ky liqen derisa nuk ishte konfiskuar shtëpia e Radojçiçit ishte i zbrazët, raporton Gazeta10.

Pas konfiskimit të pronave të Milan Radojçiçit, ky vend është i mbushur me vizitorë shqiptar.

Më poshtë mund të gjeni pamje nga Liqeni i Ujmanit, pamje mjaftë mahnitëse.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer