E diel, 21 Korrik, 2024

Drita mposhtet në Klinë, Fushë-Kosova fiton nga Liria

Dukagjini ka realizuar fitore kundër Dritës, ndërsa edhe Fushë Kosova ka dalur me fitore nga ndeshja me Lirinë.

Kësisoji Java e trembëdhjetë e Superligës së Kosovës në futboll ka qenë edhe një goditje për aspiratat e gjilansve për titull.
Në Klinë, fitorja e skuadrës së drejtuar nga Armend Dallku, ka fituar me rezultat minimal.
Një gol i Morinës i shënuar në minutën e pesëdhjetë e shtatë e ka sqaruar fituesin e takimit.
Në Fushë-Kosovë vendasit kanë fituar me dy gola dallim. Ivkic (59′)
dhe Meziu (69′) kanë realizuar për Fushë-Kosovën.
Prishtina dhe Llapi ndeshen nga ora 19:00.
Aktualisht tabelën e Superligës e kryeson Ballkani.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer