Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

Dy persona të panjohur i vënë flakën një lokali, rreth 7 mijë euro dëme

- Advertisement -

Një lokal është përfshirë nga zjarri mbrëmë në fshatin Dren të Leposaviqit, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se rastin e ka denoncuar pronari i lokalit, i cili dyshon se persona të panjohur i kanë vënë qëllimisht zjarrin objektit.

Bazuar në dëshminë e tij, dëmet materiale që  shkaktuan kapin vlerën e rreth 7 mijë eurove.

- Advertisement -

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit, të cilët kanë lokalizuar dhe shuar zjarrin në tërësi.

Në kuadër të veprimeve hetimore, Policia ka marrë pamjet e kamerave të sigurisë që monitorojnë atë zonë, ku janë vërejtur dy persona të cilët fillimisht dyshohet se kanë hedhur lëndë djegëse e më pas ia kanë vënë flakën lokalit.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Zjarrvënie’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -