Të fundit:

Fadil Nura pa pikën e mëshirës i nxjerr pensionistet në ‘sokak’ [FOTO]

Pensionistet e komunes së Skenderajt, sot nuk kanë mundur...

Punësohet në QKMF edhe vellau i drejtoreshës se administratës se përgjithshmë të Drenasit!!

Emrat e punësimeve familjarë si dukët është e gjatë,...
- Advertisement -

E dhimbshme: Vdes profesori dhe piktori i njohur

- Advertisement -

Të gjithë e njihnin, sidomos gjimnazistët e Mitrovicës pasi rrugës për tek shkolla takonin profen dhe pikturat e tij të ekspozuara në kënd.

Piktori dhe profesori i njohur nga Mitrovica, Shefqet Buçinca, ka ndërruar jetë, shkruan Jepi zë.

Profesori ka qenë person i dashur dhe i afërt me nxënësit e tij ndërsa lajmin për vdekjen e tij, e kanë dhënë vet familjarët përmes rrjeteve sociale.

- Advertisement -

Postimi i plotë:

Te Allahut jemi dhe tek Ai do te kthehemi.

Ju njoftojmë se sot me 18.02.2023 ndërroi jetë baba ynë Prof.Shefqet (Ymer) Buçinca
Varrimi bëhet sot (18.02.2023) në ora 12.00 me namazin e Drekës në e varrezat e qytetit në Shipol – Mitrovicë .

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -