Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

E FUNDIT/ Parregullesi të medha, ndërpriten punimet në një kantier ndërtimi në Skenderaj

- Advertisement -

Inspektorët e Punës gjatë inspektimit në një punishte në ndërtim të lartë në Skenderaj kanë hasur në parregullësi të mëdha.

Aty inspektorët gjetën se në punishte nuk kishte skele, vetëm në katin e fundit dhe ato të vendosura në mënyrë jo të duhur. Kësisoji duke rrezikuar edhe punëtorët.

Po ashtu, hapësirat e hapura – liftet ishin të hapura dhe në pllakat e kateve kishte hapësira të hapura dhe konstatuan se në këto punishte rrezikojnë punonjësit të bien nga lartësia.

- Advertisement -

Me vendim të inspektorëve të punës nga rajoni i Mitrovicës punimet u ndaluan.

KALLXO.com ka siguruar fotografi nga vendi i ngjarjes:

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -