E shtunë, 20 Prill, 2024

E papërgjegjshme në këtë fshat të Skënderajt: nxënësit dëmtojnë tabelat me emra të rrugëve

Një veprim i papërgjegjshëm nga po të tillë persona është raportuar të ketë ndodhur në fshatin Aqarevë të komunës së Skënderajt, përcjell portali rajoni.org.

Disa nxënës të këtij fshati kanë dëmtuar tabelat me emërtime rrugore.

Një banor i fshatit në fjalë i shqetësuar nga kjo dukuri, i fajëson dhe i kritikon prindërit, pasi sipas tij ata asnjëherë nuk shkojnë në shkollë t’i shikojnë se çfarë fëmijësh kanë.

Më poshtë mund të shihni shkrimin dhe foton:

Ne fshatin Aqarev Komuna e Skenderajit. Nxensat e shkolles fillore Ismet Rrahmani. I dëmtojne emrat e rrugeve. Si pershembull kete ne fotografi edhe ështe marre per prinderit qe nuk shkojn kurr mi shiku femijet e vet ne shkoll Qfar nxansash jan. i bej thirrje prindërve qe te shkojn ndonjeher ne shkoll dhe ti shikojnë fëmijet e vet. Por aj qe e ka ber kete aj ne shtepi te vete ben edhe me shum

shkruan:Besnik Veseli

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer