Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

E rëndë: Burri e rrah fizikisht gruan shtatzënë në gjinekologji

- Advertisement -

Një rast mjaft i rëndë ka ndodhur së fundmi në një familje në Prizren, ku një burrë dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, e cila ishte e shtrirë në Repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Rajonal.

Burimet nga spitali kanë bërë me dije për Sinjalin se i dyshuari Q.L., 30-vjeçar e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij shtatzënë, pas një mosmarrëveshje momentale. Për të mos mbaruar me kaq, i riu dyshohet se edhe e ka kërcënuar viktimën.

Posa rasti u denoncua, njësitë policore kanë arritur që të arrestojnë të dyshuarin, i cili është shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku ka dhënë deklaratën e tij para hetuesve.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -