E diel, 21 Korrik, 2024

E rëndë: Gjendet e varur në degë të lisit gruaja që u shpall e zhdukur

Sinjalizuesi i Sinjalit nga Veriu ka bërë me dije se bëhet fjalë për një 86-vjeçare, e cila u gjet nga Njësia e Zjarrfikësve e varur në disa drunj  në lumin Ibër, teksa vdekja e saj është konstatuar nga ekipi mjekësor që doli në vendin e ngjarjes.

Kërkimet nga njësitë përkatëse kanë nisur qysh mbrëmë, por pa sukses, derisa sot u ndalua uji në Hidrocentralin e Ujmanit dhe vazhduar kërkimet në lumin Ibër që rezultuan me gjetjen e viktimës.

Trupi i pajetë është tërhequr nga lokacioni ku u gjet dhe me urdhër të Prokurorit të Shtetit është  dërguar në IML për obduksion.

Lidhur me rastin djali i viktimës ka dhënë një deklaratë para hetuesve policorë, ku ka shpjeguar se si nëna e tij ka dalë pasditen e djeshme nga shtëpia dhe nuk kishte asnjë informacion për të.

Me t’u mbledhur informacionet e para rasti është iniciuar si “Vdekje e dyshimtë”, derisa kanë nisur hetimet që zbardhin rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer