E hënë, 20 Maj, 2024

E rëndë: Ish-frajeri e çon vajzën në motel, e rrah dhe e dhunon seksualisht

Një ngjarje e trishtë dyshohet të ketë ndodhur së fundi në Vaganicë të Mitrovicës, ku një vajzë e re ka raportuar në Polici se është dhunuar seksualisht nga ish i dashuri i saj.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 23:00, ku pasi është takuar me të dyshuarin me të cilin ka bashkëjetuar një kohë, i njëjti e ka dërguar në një motel në Mitrovicë.

Bazuar në dëshminë e 20-vjeçares, i dyshuari e ka detyruar që të kryejë marrëdhënie seksuale pa dëshirën e saj.

Pas ekzaminimeve mjekoligjore, në trupin e viktimës janë vërejtur shenja dhune, si gërvishtje në duar.

Si rezultat i denoncimit, i dyshuari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që 32-vjeçarit t’i caktohet masa e ndalimit policor dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunim’.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer