E shtunë, 20 Prill, 2024

E rëndë: Therret me thikë një 16-vjeçar, shkon me plagë në gjoks në spital

Një rrahje mes disa personave të mitur ka ndodhur edhe mbrëmë në rrugën ‘Radovan Zogoviç’ në Prishtinë, ku si pasojë një 16-vjeçar ka mbetur i therur me thikë.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës kanë bërë me dije se i mituri ka shkuar atje me plagë në shpinë dhe gjoks e të cilat dyshohet se i ishin shkaktuar si pasojë e goditjeve me thikë.

Pas intervenimit të stafit mjekësor, gjendja shëndetësore e të miturit është stabilizuar dhe i njëjti ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Ndërkohë lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë kryer të gjitha ekzaminimet e nevojshme. Po ashtu më pas kanë kontaktuar me të dyshuarin i cili u ther dhe të njëjtit ia kanë gjetur dhe sekuestruar një thikë.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer