Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

E tmerrshme: Vëllai e greh motrën për flokësh e zhag nëpër shtëpi, ajo mundohet të ikë nga dritarja

- Advertisement -

Një konflikt familjar ka ndodhur mbrëmë në fshatin Strellc i Ulët në komunën e Deçanit, ku një person dyshohet se ka rrahur brutalisht motrën e tij.

Sinjali mëson se e gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në shtëpinë e familjes, ku 38-vjeçari ka eskaluar në dhunë fizike ndaj motrës së tij më të madhe, të cilën e ka kapur për flokësh dhe e ka tërhequr zvarrë nëpër shtëpi.

39-vjeçarja kishte arritur që të shpëtojë dhe të ik nga shtëpia duke dalë nga dritarja e prej ku kishte kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e lëndimeve të marra. Ndërkohë ajo ka denoncuar rastin edhe në Polici, ku ka deklaruar se vëllai ushtron dhunë psikike e fizike ndaj saj.

- Advertisement -

Si rezultat i denoncimit, i dyshuari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të 38-vjeçarit t’i caktohet masa e ndalimit dhe ai do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -