E mërkurë, 17 Korrik, 2024

E zyrtarizon klubi, David Moyes nuk do të jetë më trajneri i West Ham

Lajmi ka disa muaj që qarkullon dhe tashmë është zyrtar. West Hami ka njoftuar “divorcin” me David Moyes, i cili do të largohet nga klubi londinez në fund të sezonit.

Me mbërritjen në dhjetor 2019, trajneri skocez i ka drejtuar “Hammers” në 228 ndeshje deri më tani, duke fituar Conference League-n sezonin e kaluar (mposhti në finale Fiorentinën).

Zëvendësuesi i ish-trajnerit të Everton dhe Manchester United, sipas të gjitha gjasave, do të jetë Julen Lopetegui, “i rrëzuar” si kandidat për Milanin pas protestave të tifozëve.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer