E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Ekipi kombëtar niset për Kosovë, por sulmohet në Izrael

Ekipi kombëtar i Izraelit, raportohet se është sulmuar gjatë rrugës për në Aeroport për të fluturuar drejt Kosovës.

Kosova dhe Izraeli, do të përballen këtë të dielë në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e mbetur kualifikuese për EURO 2024.

Federata e Futbollit të Izraelit përmes një video, ka konfirmuar sulmin me raketa nga Gaza.

Megjithatë, Federata e Futbollit e Izraelit, shkruan se “asgjë nuk do të na ndalojë në rrugën tone për në “Euro 2024”.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer