E diel, 24 Shtator, 2023

Fushë Kosova transferon një mbrojtës nga Sllovenia

KF Fushë Kosova “shton forcë” sllovene në vijën e fundit.

Ekipi i Superligës së Kosovës ka arritur të siguroj shërbimet e një mbrojtësi me përvojë.

Gazeta Arena nga burime të sigurta, ka mësuar se “pampurat” kanë arritur marrëveshje me mbrojtësin slloven, Dominik Ivikic.

26-vjeçari me parë ka qenë pjesë Zaric Kranj (Slloveni), NK Domzale (Slloveni), NK Brinje Grosuplje (Slloveni), NK Fuzinar (Slloveni), Kalev (Estoni), Hrv Dragovoljac (Kroaci), NK Sesvete (Kroaci) dhe sëfundmi ND Ilirija (Slloveni).

Ivikic gjithashtu ka qenë pjesë e grupmoshave U16, U18 dhe U19 te Sllovenisë

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer