E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Hashim Thaçi feston sot ditëlindjen, kaq vite mbush ish-presidenti

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, feston sot 56-vjetorin e lindjes.

As kësaj radhe ai nuk do të mund të festojë pranë familjarëve të tij për shkak se nga nëntori i vitit 2020, ai ndodhet në paraburgim si i akuzuar për krime lufte nga Gjykata Speciale.

Kujtojmë se Thaçi ka qenë në krye të Partisë Demokratike të Kosovës si dhe kryeministri i parë i Kosovës së pavarur.

Hashim Thaçi është i lindur më 24 prill 1968 në fshatin Burojë të Skenderajt dhe ishte presidenti i pestë i Republikës së Kosovës, derisa dy herë ishte shef qeverie.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer