E hënë, 27 Maj, 2024

I moshuari në Skënderaj sulmon me shufër metalike një person, e bën për spital

Një ngatërresë mes dy personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën ‘Ilaz Kodra’ në Skenderaj, ku një 65-vjeçar dyshohet se ka sulmuar fizikisht një person.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës kanë bërë me dije se viktima është dërguar atje me lëndime të dukshme trupore, të cilat dyshohet se i janë shkaktuar me anë të goditjeve nga një mjet i fortë.

Pas dhënies së ndihmës së parë, 51-vjeçari është transferuar në Spitalin Rajonal në Mitrovicë ku ka marrë trajtimin e mëtutjeshëm mjekësor.

Ndërkohë lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës, të cilët më pas kanë intervistuar viktimën, sipas të cilit gjithçka ka ndodhur pas një konflikti verbal të momentit.

Bazuar në dëshminë e tij, i dyshuari e ka goditur me një shufër metalike dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Si rezultat i denoncimit, njësitë policore kanë nisur kërkimet për të dyshuarin, i cili është gjetur dhe arrestuar në një lagje të Skenderajt

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer