Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

I riu kapet me marihuanë në xhepa, përfundon në Polici

- Advertisement -

Konsumimi i drogës është një dukuri që po lulëzon në të gjitha qytetet dhe po prek në veçanti të rinjtë, duke e dëmtuar shëndetin e tyre dhe cenuar sigurinë e qytetarëve, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë është zbuluar mbrëmë në rrugën ‘Pajazit Islami’ në Fushë Kosovë, pasi një njësi policore që po patrullonte në atë zonë ka ndalur për kontroll një 24-vjeçar.

Sinjali mëson se gjatë kontrollit trupor, të riut i është gjetur dhe sekuestruar një sasi e substancës së dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

- Advertisement -

I dyshuari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor ku është intervistuar lidhur me rastin.

Me vendim të prokurorit, ndaj 24-vjeçarit është iniciuar rasti ‘Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’.

Sipas Kodit Penal të Kosovës, është e jashtëligjshme që qytetarët të blejnë, posedojnë apo shpërndajnë substanca narkotike dhe mund të dënohen me gjobë apo burgim, varësisht nga sasia dhe lloji i lëndës narkotike që iu kapet nga autoritetet e rendit.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -