Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

KFOR-i amerikan po trajnon stafin e QKMF-së në Skënderaj

- Advertisement -

Sot, stafi i QKMF-së në Skënderaj ka përfunduar trajnimin e radhës për çështje bazike mjekësore, shkruan portali rajoni.org.

Trajnime po bëhen me KFOR-in amerikan, i cili është duke u treguar mjaft kompetent në udhëzimet përkatëse.

Këto udhëzime do të shërbëjnë për stafin në përgatitjen e tyre profesionale për shërbimin adekuat shëndetësor ndaj qytetarëve të Skënderajt.

- Advertisement -

Për këtë ka reaguar edhe udhëheqësi i QKMF-së, Bashkim Nura, i cili është shprehur i kënaqur nga niveli i këtyre trajnimeve. Postimi i plotë i tij:

“Sot përunduam trajnimin BAZIK dhe të AVANCUAR për reanimimin kardio pulmunar CRP grupi i parë me KFOR-in amerikan, një staf i mrekullueshëm i cili merret më trajnimet e stafit të KFOR-it.

Prevojat e mira dhe nje staf i pregaditur është pasuri e atij instutucioni ku punojnë dhe vendit që i shërbejn për të shpetuar jetë.” /Rajoni.org/

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -